TedaviHaberleri

Telsiz Ortodonti Tedavisi

Kişinin aralıklı ya da çarpık dişlere sahip olması tıp jargonunda ortodonti olarak adlandırılır. Hastalığın olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması ve hastanın tedavi edilmesinde kullanılan yöntemde ortodonti tedavisi olarak isimlendirilir. Günümüzde gelişen sağlık teknolojisi sayesinde tedavi yöntemleri çeşitlenmiş ve değişmiştir. Uzun zamandır ortodonti tedavisinde kullanılan diş tellerinde alternatif bir tedavi yöntemi olarak günümüzde şeffaf plak ile diş düzeltmede sıklıkla tercih edilen br yöntemdir.


Yenilikçi yöntemler arasında yer alan bu tedavi sayesinde, kişiyi hemen her anlamda rahatsız eden diş teli tedavisine gerek kalmadan şeffaf plaklar sayesinde dişler istenilen hale getirilebiliyor. Telsiz ortodonti tedavisi son zamanlarda oldukça sık kullanılır bir hale gelmiştir. Bunun nedeni uygulandığı hastaya birçok avantaj sağlıyor olmasıdır.

Telsiz Ortodonti Tedavisi Nedir?

İnvisaling Bursa tedavisi, klasikleşmiş ve hastaları rahatsız eden klasik metal ya da porselen teller kullanılmadan uygulan bir tedavi yöntemidir. Şeffaf plaklar kullanılarak uygulanan ortodontik tedavi yönteminde plakların her biri kişiye özel olarak 3D yazıcılar yardımıyla hazırlanır. Bu tedaviden yararlanılan ortodontik hastalıklar son derece çeşitli olmakla beraber tedavi birçok bozuklukta etkili sonuçlar vermesiyle daha bilinir bir hale gelmiştir. Etkin olarak kullanıldığı bozukluklar çarpıklık, yanlış kapanış, aralıklı dişler ve çene genişletilmesidir.

Telsiz Ortodonti Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Halk arasında şeffaf plak tedavisi olarak isimlendirilen telsiz ortodonti tedavisi, ortodonti uzmanı tarafından uygulanır. Telsiz ortodonti tedavisi sık kullanılan bir tedavi olmakla beraber birçok avantajı vardır. Bunlar şu şekilde

  • Yöntemin en belirgin avantajı birçok hastanın hoşuna gitmeyen tel görüntüsüne gerek kalmamasıdır.
  • Şeffaf plaklar gün içinde hasta için gerekli durumlarda çıkartılabilir ve tedaviye ara verilebilir. Yani tedavi hastaya ciddi bir özgürlük tanımaktadır.
  • Diş teli tedavisinde hastaların en şikayetçi oldukları etkilerin başında ağrı ve konforsuzluk gelir. Telsiz ortodonti tedavisi plakların haftalık değiştirilmesi nedeniyle bu hissiyatları en aza indirir.
  • Diş teli tedavisinde yanakların kesilmesi sık karşılaşılan bir durum olmakla beraber telsiz ortodonti tedavisinde plaklar pürüzsüz olduğu için bu tarz olumsuz durumlarla karşılaşılması mümkün değildir.
  • Şeffaf plakların istenildiği zaman çıkartılabilir olmasından dolayı hastanın ağız hijyenini sağlaması daha kolaydır.
  • Telsiz ortodonti tedavisinde kullanılan plaklar tamamen şeffaf yapıda olmasından dolayı fark edilmesi imkansızdır.

tedavi, haber

609
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@tedavihaber.com.tr

tedavihaber.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları öncel ajans firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.